Siemens toont verbeterde D3-windturbine
Stap voor stap gaat Siemens Energy door met haar strategie om de kosten van windenergie te verlagen. Op de grote Europese windenergiebeurs „EWEA 2014“ die van 10 tot 13 maart in Barcelona wordt gehouden, laat de divisie Wind Power zien, hoe met het grotere vermogen van de ultramoderne direct aangedreven D3-windturbines een nog betere energieopbrengst kan worden behaald. Onder het motto „Watts up!“ presenteert Siemens de nieuwe onshore-turbine van 3,2 megawatt, die afhankelijk van de locatie een tot wel 4 procent hogere jaaropbrengst kan behalen dan zijn voorganger. Siemens staat met haar nieuwe windturbines in Hal 7 op stand 7D10 van de EWEA.
Siemens heeft het vermogen van de turbine weten op te schroeven van 3,0 naar 3,2 megawatt, en wel met behulp van verbeteringen in het turbinebesturingssysteem. Deze zogeheten ‘uprating’ laat zien welke structurele reserves er in de innovatieve technologie van de gearless windturbines van Siemens aanwezig zijn. „De verdere benutting van het technische potentieel in onze producten door middel van innovatie is een belangrijk doel van onze ontwikkelingsactiviteiten“, aldus Henrik Stiesdal, CTO van Siemens Wind Power, die de technische mogelijkheden tijdens een persconferentie op de dinsdag van de beurs nader zal toelichten. Stiesdal zal ook als voorzitter fungeren bij de presentaties over het thema „Hardware Technology“ tijdens de begeleidende EWEA-conferentie. Weer andere deskundigen van de onderneming zullen tijdens de conferentie spreken over onderwerpen als opslagtechnologie en elektrische systemen.
Persbericht Siemens
Category: Bedrijven, Beleggen, Electriciteit, Fotos, Groene energie, Klimaatverandering, Leveranciers, Offshore windparken, Onderhoud