Colleges Oss en ‘s-Hertogenbosch stemmen in met ontwerp Programma voor de Duurzame Polder

| 11 december 2024

De colleges van de gemeenten Oss en ’s-Hertogenbosch stemden afgelopen week in met het ontwerp Programma voor de Duurzame Polder. Hiermee is weer een belangrijke stap gezet in de uitwerking van de plannen voor windturbines in de polder tussen Rosmalen en Oss. Het ontwerp Programma en andere stukken liggen van 16 december 2024 tot en met 27 januari 2025 ter inzage.

Het ontwerp Programma is een gezamenlijk document van de gemeente Oss en de gemeente ‘s-Hertogenbosch. Dit plan vormt de basis voor de ontwikkeling van windturbines in het gebied. Het geeft aan waar de plaatsing van windturbines binnen de Duurzame Polder wordt toegestaan (het Voorkeursalternatief, VKA). Daarvoor bouwt het plan voort op eerdere afspraken tussen de gemeenten, en de uitkomsten van de onderzoeken naar natuur, landschap en ecologie, én de milieueffecten (MER).

Verder bepaalt het ontwerp Programma aan de hand van welke criteria een vergunningsaanvraag voor de plaatsing van de windturbines beoordeeld wordt. Het plan verkent bovendien kansen voor een gebiedsontwikkeling in de polder, inclusief nieuwe ontwikkelperspectieven voor de gemeente ’s-Hertogenbosch.

Wethouder Mike van der Geld, gemeente ’s-Hertogenbosch: “We zetten opnieuw een flinke stap in de ontwikkeling van het windpark. Het programmaplan ligt er. En daarmee naderen we de eindstreep en komt de realisatie steeds dichterbij. Want, deze tijd vraagt van ons om vooruit te denken. Hoe gaan we in de toekomst met onze energie om? Hoe verwarmen we onze woningen en bedrijven? Waar willen we dat onze energie vandaan komt? Daarom blijven we voorwaarts gaan met de Duurzame Polder. Samen met gemeente Oss. Zodat energie ook straks nog bereikbaar en betaalbaar is voor onze inwoners.”

Wethouder Kees van Geffen, gemeente Oss: “We willen ook in Oss energie betaalbaar en beschikbaar houden voor iedereen. Dat is een flinke uitdading. We hebben met alle betrokkenen gekeken naar wat er mogelijk is om in de polder tussen Oss en Rosmalen energie duurzaam op te wekken. We hebben daar deze week een stap in gezet.”

Ontwerp Programma en MER ter inzage

Het ontwerp Programma is het kader voor de toekomst van de polder. En dus ook het kader voor de besluitvorming over de realisering van de windturbines. Daarom is voor het ontwerp Programma een plan-milieueffectrapport (MER) opgesteld. Het MER beschrijft de te verwachten milieueffecten van de realisering van windturbines en maatregelen om aanzienlijke milieueffecten te voorkomen, te beperken of te compenseren. De uitkomsten van het MER zijn betrokken bij de keuze voor het VKA.

Van 16 december 2024 tot en met 27 januari 2025 kunnen belanghebbenden reageren op het ontwerp Programma en de MER. Beide zijn digitaal en fysiek in te kijken. De reacties (ook wel zienswijze genoemd), kunnen digitaal, schriftelijk of mondeling worden ingediend bij de gemeenten. Bezoek de website van Duurzame Polder voor meer info hierover.

Definitieve besluitvorming

Begin 2025 worden alle zienswijzen beoordeeld, verwerkt en waar nodig worden het ontwerp Programma en het MER aangepast. Daarna volgt de definitieve besluitvorming. Het doel is om vóór de zomer van 2025 het definitieve Programma vast te stellen. Bron: Duurzame Polder

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

Category: Onshore windparken, Windenergie

Reacties zijn gesloten.