Plukon en De Heus nemen stroom af van Ecowende dankzij nieuw garantieproduct van Rabobank

| 15 juli 2024

Plukon en De Heus, twee Nederlandse food- & agribedrijven, hebben een deal gesloten om groene stroom af te nemen van Ecowende, het samenwerkingsverband van Eneco en Shell dat eigenaar is van het offshore windpark Hollandse Kust West VI. De deal is mogelijk gemaakt door het nieuwe garantieproduct PPAssurance van de Rabobank, waarmee Eneco langetermijncontracten voor groene stroom toegankelijk kan maken voor bedrijven zonder kredietwaardigheid.

Bron: Ecowende

In de huidige markt sluiten ontwikkelaars van wind- en zonneparken langjarige overeenkomsten met bedrijven, zodat de duurzaam opgewekte energie ook daadwerkelijk wordt afgenomen. Zij werken doorgaans samen met bedrijven die een kredietrating hebben om risico’s te minimaliseren.

Door het nieuwe garantieproduct PPAssurance van Rabobank wordt het nu ook mogelijk voor bedrijven zonder externe kredietrating om groene stroom van een wind- of zonnepark af te nemen. Dit product biedt garanties voor de ontwikkelaar, waardoor een traditionele kredietrating overbodig wordt. Hierdoor hebben Plukon en De Heus nu ook een overeenkomst kunnen sluiten voor de groene stroom van Ecowende. Ecowende is eigenaar van het nieuwe offshore windpark met 760 MW vermogen, dat momenteel wordt gebouwd op ongeveer 53 kilometer uit de Nederlandse kust, in de buurt van IJmuiden.

De daadwerkelijke levering van de windstroom gaat via energiehandelaar Scholt Energy, die ook als balansverantwoordelijke zorg draagt voor het in evenwicht brengen van de stroomvraag en -aanbod van haar klanten.

De samenwerking tussen Eneco, Rabobank, Scholt Energy, De Heus en Plukon is een voorbeeld van het bundelen van krachten om elkaar te helpen bij de overstap naar duurzamere energievoorziening. Met als doel om bij te dragen aan het realiseren van de Nederlandse duurzaamheidsambities.

Het doel van de overheid is om met windparken op zee in 2030 minimaal 21 GW op te wekken en voor 2050 zelfs 70 GW. Dit is maar liefst vijftien keer zoveel als er nu door windparken op zee kan worden opgewekt. Door meer elektrificatie van bedrijven en productie van waterstof hebben we die stroom hard nodig. Met deze financiële oplossing krijgt een grotere groep bedrijven toegang tot het afnemen van groene stroom en kan zo deelnemen aan de benodigde energietransitie. Bron: Eneco

Tags: , , , , , , ,

Category: Windenergie

Reacties zijn gesloten.