Groen licht voor windturbine op rioolwaterzuivering in Kampen
De rioolwaterzuivering aan de Oslokade in Kampen krijgt definitief een windturbine. Het algemeen bestuur van Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) heeft hiervoor groen licht gegeven.
De windturbine zal een deel van de op te wekken energie gebruiken voor de werking van de rioolwaterzuivering. Wat overblijft, wordt terug geleverd aan het elektriciteitsnet. De bouw van de windturbine start naar verwachting eind 2025. Eind 2026 moet het operationeel zijn.
Hans Pereboom, dagelijks bestuurslid van WDODelta: “Deze windturbine is een belangrijke stap om ons waterbeheer duurzamer te maken. Het draagt bij aan onze ambitie om in 2025 elektriciteitsneutraal en in 2030 energieneutraal te zijn. We verwachten jaarlijks 14 miljoen kWh op te wekken, goed voor een derde van ons elektriciteitsverbruik.”
Ook windturbine op het terrein van IJssel Delta Terminal
Naast de windturbine op de rioolwaterzuivering Kampen, is een tweede nieuwe windturbine vergund op het terrein van IJssel Delta Terminal, beide op het bedrijventerrein Zuiderzeehaven. Daar waar mogelijk werken WDODelta en IJsseldelta Wind samen bij de bouw van de twee windturbines. Voor de bouw van de eigen windturbine maakt het waterschap circa 10 miljoen euro vrij. Dit bedrag kan naar verwachting in 15 jaar worden terugverdiend.
Op 4 december keurde de Raad van State het besluit van de gemeente Kampen goed voor de komst van de windturbines. De twee nieuw te bouwen turbines komen nabij de vier huidige windturbines op het bedrijventerrein. Bron: WDODelta
Category: Onshore windparken, Windenergie