Twee Belgische offshore windparkprojecten fuseren

| 30 juli 2018

Onder de naam Seamade fuseren de geplande Belgische offshore windparkprojecten Mermaid en Seastar. Projectpartners van Seamade zijn het Belgische energiebedrijf Electrabel, de Otary groep en het Nederlandse energiebedrijf Eneco.

De Otary groep is een bundeling van 8 Belgische bedrijven die allen actief zijn op het gebied van offshore windenergie. Tegen eind 2018 moet de financial close van Seamade bereikt zijn om 2019 met de bouw te kunnen beginnen.

Gepland zijn 58 windturbines van Siemens/Gamesa, de SG 8,0/167 met 8 MW vermogen en 167 m rotordiameter. Het totale parkvermogen is 464 MW. De Otary groep is hoofdaandeelhouder met 70%, Electrabel heeft 17,5% en Eneco 12,5%. Eind 2020 zou Seamade operationeel moeten zijn.

www.hin.be

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: Wereldwijd

Reacties zijn gesloten.